O NAS

Kim jesteśmy ?


Polskie Zrzeszenie Płytkarzy (PZP) to organizacja zrzeszająca profesjonalistów z branży układania płytek ceramicznych, marmuru, granitu i innych materiałów wykończeniowych. Zostało założone w 2003 roku i działa na terenie całej Polski.

Celem PZP jest integrowanie oraz reprezentowanie środowiska płytkarskiego w Polsce.

Organizacja prowadzi szkolenia, kursy, warsztaty i szereg innych działań mających na celu podnoszenie kwalifikacji i umiejętności zawodowych swoich członków. Ponadto PZP zwraca uwagę na problem jakości wykonywanych prac i dba o standardy w branży. Polskie Zrzeszenie Płytkarzy ma również na celu popularyzację i promocję zastosowań płytek ceramicznych oraz innych materiałów wykończeniowych. Współpracuje z producentami płytek ceramicznych i innych materiałów wykończeniowych, a także z architektami, projektantami wnętrz i deweloperami.

Członkowie Polskiego Zrzeszenia Płytkarzy to specjaliści w swoim fachu, posiadający doświadczenie oraz wiedzę z zakresu układania płytek ceramicznych oraz innych materiałów wykończeniowych. Organizacja zapewnia swoim członkom możliwość zdobycia certyfikatu potwierdzającego ich kwalifikacje oraz dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych i produktów wykorzystywanych w branży płytkarskiej.


Efekty naszych działań


Efektem naszej dotychczasowej działalności jest zorganizowanie m.in szkoleń dofinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, Glazurniczych Mistrzostw Polski, promowanie zawodu glazurnik i zapoznawanie wykonawców z nowinkami branżowymi i technologiami. Aby aktywnie wspierać certyfikację rzemieślników, PZP współpracuje ze Związkiem Rzemiosła Polskiego oraz Izbami Rzemieślniczymi w zakresie kształtowania standardów zawodowych.

Dzięki PZP zawód glazurnika otrzymał należne mu miejsce wśród zawodów związanych z branżą budowlaną. Rzemieślnicy stali się dobrze postrzeganymi profesjonalistami, doradcami dla swoich klientów nie tylko w zakresie doboru odpowiednich materiałów, ale także dekoracji i wyposażenia wnętrz. Aby pokazać klientom jak trudny i wymagający jest to zawód, PZP organizuje Mistrzostwa Glazurnicze, które odbywają się na terenie całego kraju, podczas trwania największych imprez targowych w branży budowlanej, takich jak targi Budma w Poznaniu, czy targi Murator Expo w Warszawie.


PZP w liczbach


 • 20 lat działalności i doświadczeń
 • 35 000 rzemieślników reprezentujemy i zrzeszamy
 • 30 000 osób przeszkoliliśmy podczas pokazów i szkoleń
 • 10 000 przeprowadzonych szkoleń, pokazów, warsztatów
 • 3 500 glazurników, izolerów, termoizolerów i rzeczoznawców, dzięki uzyskanemu przez PZP dofinansowaniu z UE, uzyskało dyplomy mistrzowskie i czeladnicze, korzystając z przygotowań  zawodowych PZP i egzaminów Izb Rzemieślniczych
 • 25 zarejestrowanych rzeczoznawców w całej Polsce
 • 7 edycji Glazurniczych Mistrzostw Polski, podczas których powstały unikalne, niepowtarzalne prace ukazujące prawdziwy kunszt rzemieślniczy. Finałowe prace tworzone z płytek ceramicznych każdego roku mają inny motyw, są to m.in. Freski Michała Anioła, motyw Godła Polski, czy Stadion Narodowy – kilka z nich towarzyszy PZP podczas wystawy „Płytkami utkane”, które można zobaczyć na najważniejszych targach branżowych w kraju.

Członkowie PZP mają dostęp do :


 • doradztwa technicznego w zakresie doboru właściwych technologii i materiałów;
 • szkoleń doskonalących umiejętności zawodowe oraz przygotowujących do uzyskania certyfikatów zawodowych;
 • pomocy prawnej w zakresie zawierania umów, pisania podań, rozwiązywania sytuacji spornych z klientem;
 • porad jak prowadzić działalność gospodarczą;
 • aktualnych informacji o nowinkach technicznych i zmianach w prawie budowlanym;